Online szótár szülőknek


Google: legtöbbet használt kereső oldal, azaz olyan web oldal melynek segítségével további információkat találunk meg. 

Wikipédia: online lexikon, érdekessége, hogy teljes mértékben a felhasználók szerkesztik.

Facebook: legnépszerűbb közösségi oldal, jelenleg több, mint 900 millió látogatót tart számon. Saját, személyes információkat közölhetünk  a legkülönbözőbb multimédiás eszközökkel. Feltölthetünk fotókat, jelezhetjük pillanatnyi állapotunkat, tájékoztathatjuk a többeket, hogy éppen mit csinálunk, hogy érezzük magunkat. 
Saját profil: a felhasználó identitásának a tükre. A felhasználó hozza létre, képek (fotók, videók), szövegek (blogok, személyes bejegyzések) feltöltésével. Lehetővé válik egy egész fotó album létrehozása, majd másokkal való megosztása. Akik ismerősnek jelölik be egymást, azok közösséget alkotnak.

Twitter: közösség oldal, 140 millióan használják, mindenkinek 140 karakter áll a rendelkezésére, hogy valamit közöljön a világgal. 

Pinterest: egy hatalmas faliújság, mindenkinek saját posztere van. A felhasználók különböző tematikájú posztereket állíthatnak össze, ezt belinkelhetik a Facebook-, vagy a Twitter profiljukhoz.

Youtube: videók feltöltésére és nézegetésére szolgál. Mindent megtalálhatunk rajta: filmeket, klipeket, hasznos tanácsokat, tanfolyamokat stb.

Viber: egy mobilalkalmazás, amelynek segítségével üzeneteket küldhet más Viber felhasználónak, illetve hívásokat kezdeményezhet velük - ingyen. Internet elérhetőség szükséges hozzá.  
Ez önmagában egy ártalmatlan dolog, amit nagyon hasznos dolgokra lehet használni. Például egy osztály alakít egy Viber csoportot és megírják egymásnak, a hiányzóknak a leckét, a dolgozatot stb. 

Torrent: lényege, hogy egy központon keresztül az arra kapcsolódott gépek bizonyos állományait böngészheted, ill. az ide elhelyezett anyagokból tölthetsz a saját gépedre. 
Maga a letöltendő anyag nincs a központi gépen, az csak a megtalálhatósági információkat tárolja. a letöltés elindítása után már azzal a géppel(gépekkel) vagy kapcsolatban, ahol a letöltendő anyag ténylegesen megtalálható. Általában Filmek letöltésére használják.

Chat: (ejtsd: cset, magyarul: csevegés) olyan társalgási forma, amely 2 vagy több ember között online (leggyakrabban az interneten keresztül) történik. A publikus chatcsatornákon túl azonnali üzenetküldő alkalmazásokat is igénybe lehet venni, melyek egyik fontos tulajdonsága, hogy a partnerek csak kölcsönös jóváhagyás útján tudnak kommunikálni.



WiFi:  rádióalapú vezeték nélküli, informatikai eszközök közötti kapcsolat. A WiFi-t legtöbbször arra használajuk, hogy internet-hozzáférést osszunk  meg az ilyen technológiával kapcsolódni képes készülékek között. WiFi képes eszköz lehet egy mobiltelefon, laptop, netbook, tablet, vagy külön erre a célra gyártott WiFi megosztó(router).

Instagram: egy közösségi hálózat, amely okostelefonon történő fényképek és rövid videók megosztásán alapul. A felhasználók fényképeket és videókat tölthetnek fel, amelyeket különböző művészi hatású effektekkel/szűrőkkel láthatnak el, feliratozhatják, beállíthatják a készítés helyét, majd ezt követően megoszthatják másokkal.

1 megjegyzés: